UPmini2  מערכת תמיכה מקוונת

 

תקלות

עזרה

הדרכה

UP MINI2 /הדרכה

מדריך התקנה לתוכנת UP Studio





מדריך מהיר לשימוש בתוכנת UP Studio





מדריך להדפסה במדפסת UP MINI2


תוכן זה נמצא בעריכה




מדריך לכיול גובה המגש במדפסת


תוכן זה יהיה זמין בקרוב




מדריך לפתיחת סתימות במדפסת


תוכן זה נמצא בעריכה




מדריך למשתמש


המדריך הרשמי של יצרן המדפסת מתורגם לעברית





 
UP_mini2_User_Manual עברית1
UP_mini2_User_Manual עברית28
UP_mini2_User_Manual עברית27
UP_mini2_User_Manual עברית26
UP_mini2_User_Manual עברית25
UP_mini2_User_Manual עברית24
UP_mini2_User_Manual עברית23
UP_mini2_User_Manual עברית22
UP_mini2_User_Manual עברית21
UP_mini2_User_Manual עברית20
UP_mini2_User_Manual עברית19
UP_mini2_User_Manual עברית18
UP_mini2_User_Manual עברית17
UP_mini2_User_Manual עברית16
UP_mini2_User_Manual עברית15
UP_mini2_User_Manual עברית14
UP_mini2_User_Manual עברית13
UP_mini2_User_Manual עברית12
UP_mini2_User_Manual עברית11
UP_mini2_User_Manual עברית10
UP_mini2_User_Manual עברית9
UP_mini2_User_Manual עברית8
UP_mini2_User_Manual עברית7
UP_mini2_User_Manual עברית6
UP_mini2_User_Manual עברית5
UP_mini2_User_Manual עברית4
UP_mini2_User_Manual עברית3
UP_mini2_User_Manual עברית2
 

אני זקוק לעזרה עם :

התוכנה

האקסטרודר

המדפסת

 

up mini2 /עזרה / מדפסת

כיצד ניתן לדעת האם השכבה הראשונה תקינה?


בכל הדפסה יש להמתין להדפסת השכבה הראשונה ולוודא את שלמותה. על השכבה הראשונה להיראות ברורה ורציפה וללא "גמגומים" מצד שני עליה להיות "לחוצה" היטיב לתוך המגש ולא חופשית מדי. בעבודה עם המגש המחורר ניתן יהיה להבחין כי החומר נדחס לתוך החורים בחוזקה. במידה והשכבה איננה תקינה חובה לכוון את גובה המגש.




כיצד מכוונים את גובה המגש?


מגש ההדפסה חייב להיות בגובה מדויק, במקרה של סטיה כלפי מעלה (מגש מדי גבוה) יתרחשו סתימות חוזרות ונשנות. במקרה של סטיה כלפי מטה (מגש מדי נמוך) הפריטים המודפסים לא יאחזו כראוי במגש ויפרדו ממנו בעת ההדפסה. הוראות לכיוון המגש מופיעות בסרטון




מה ההבדל בין סוגי המגשים?


מדפסות UP מסופקות עם שני סוגי מגשים. המגש המחורר מיועד לאחיזת הפריט המודפס בחוזקה ובעת ההדפסה החומר המודפס יתפס בחורים ויסייע במניעת התרוממות הפריט, הדבר חיוני במיוחד בשימוש בחומר ABS לפריטים גדולים. המגש החלק מיועד למקרה בו מעוניינים להדפיס "No Raft" והוא מסוגל לאחוז פריט עשוי PLA המודפס ללא רפסודה (בתנאי שהמגש מכוון בדיוק מרבי ללא אף סטייה). יש לזכור לעדכן את התוכנה בכך שהוחלף סוג המגש.




כיצד מסירים דגם מודפס מן המגש?


על מנת להסיר פריט מן המגש, ראשית יש להסיר את המגש מן המדפסת על פי ההוראות ולאחר מכן יש להחדיר את סכין הגירוד דמוי השפכטל בין המגש ובין הפריט. מומלץ להניח את המגש ניצב כלפי השולחן או הקיר על מנת למנוע תזוזה שלו בעת הפעולה. מומלץ להתחיל את הפעולה מאחת הפינות של הפריט המודפס ולא מצלע ישרה.




כיצד מתחברים אל המדפסת בחיבור אלחוטי?


למדפסות up mini2 קיימת אפשרות להתחבר באמצעות רשת אלחוטית. עם זאת יש לקחת בחשבון כי משך שליחת הקובץ להדפסה יארך משמעותית. כמו כן יש בעת חיבור ברשת אלחוטית יש להיזהר שלא לעצור בטעות את ההדפסה שכן המדפסת עשויה להיות מחוברת למחשב במשך ההדפסה




כיצד מפעילים את המדפסת ללא מחשב?


למדפסת UPmini2 מסך מגע המאפשר להפעיל את המדפסת ללא מחשב. יש לנתק את כבל הנתונים USB מן המדפסת על מנת להפעיל את מסך המגע.




כיצד מרכיבים את מגש ההדפסה?


תוכן זה יהיה זמין בקרוב





 

up mini2 /עזרה / אקסטרודר

כיצד לשמור על איכות חומרי הגלם?


כל חומרי הגלם בכלל, ובפרט PLA, רגישים לטמפרטורה ולחות, לא מומלץ להשאיר סלילים רבים פתוחים למשך זמן. כמו כן סליל פתוח שאיננו בשימוש במשך זמן רב יש להסירו מן המדפסת ולארוז אותו היטיב בשקית אטומה עם שקיק ג'ל סופח לחות המצורף לכל סליל המסופק מן היצרן. את קצה החומר יש לתפוס לנקבים הקיימים בסליל על מנת למנוע היווצרות קשרים בסליל. בעת החזרת החומר למדפסת יש לקצוץ בקוצץ את הקצוות על מנת לאפשר זרימה חלקה בתוך הצינור.




כיצד מזהים ומשחררים סתימה?





כיצד מחליפים חומר גלם?


החלפת חומר גלם במדפסת נעשית בשני שלבים. ראשית יש להסיר את החומר הישן בעזרת הפקודה "Withdraw" ולאחר שהחומר הישן יצא מן האקסטרודר יש להטעין את החומר החדש בעזרת הפקודה "Extrude" חשוב לזכור כי החלפה בין סוגי חומרים שונים מחייבת הגדרת החומר החדש בתוכנה על מנת לשנות את הטמפרטורה. לא מומלץ לעשות שימוש בחומר לא מקורי אך במידה והחומר איננו מקורי חובה לחקור את הטמפטורה המדוייקת ולהגדיר אותה בתוכנה, אחרת המדפסת לא תפעל כראוי.




כיצד יש להציב את דלתית האקטרודר?





מה ההבדל בין החומרים?


מדפסות UP תומכות בעיקר בשני סוגי חומרים, ההבדלים ביניהם רבים מאוד אך חשוב לדעת את ההבדלים מבחינת תפעול המדפסת. PLA מתפקד בטמפרטורה נמוכה סביב 200 מע' ובטמפרטורה זו הוא נמס לחלוטין כך שהוא איננו גורם לסתימות בתדירות רבה. כמו כן הוא פחות נוטה להתכווץ ועל כן בדרך כלל הוא איננו מתרומם מן המגש בעת ההדפסה. ABS מתפקד בטמפרטורה גבוהה סביב 270 מע' וגם בטמפרטורה זו הוא איננו נמס לחלוטין כך שתדירות הסתימות תגבר משמעותית. כמו כן הוא נוטה להתכווץ בעת ההתקררות ועל כן הוא נוטה להתרומם מן המגש בעת ההדפסה. חשוב לזכור להגדיר בתוכנה את סוג החומר וכן לכוון את דלתית האקסטרודר בהתאם לחומר.




כיצד מטעינים חומר גלם?


הטענת חומר הגלם נעשית ידנית במחזיק הסלילים. הדרכה מופיעה בסרטון תוכן זה יהיה זמין בקרוב





 

UPmini2 / עזרה / תוכנה

כיצד מתקינים את התוכנה?


תוכנת UP Studio זמינה להורדה בלינק הבא https://www.tiertime.com/downloads/ הדרכה להתקנה מופיעה בסרטון




כיצד מבצעים רישום בתוכנה?


בעת השימוש הראשוני במדפסת חדשה יש לבצע "Activate" שכן המדפסת מוגבלת למספר הדפסות מסוים ללא הפעלה. הדרכה לביצוע הפעלה מופיעה בסרטון




כיצד מיבאים מודל?


על מנת לייבא מודל אל התוכנה יש להקיש על מקש "Add"




כיצד מסובבים מודל?





כיצד שולחים דגם להדפסה?


שליחת דגם להדפסה נעשית על פי ההוראות הבאות מומלץ לעבוד בהגדרות ברירת המחדל בלבד. חובה להמתין ולוודא את תקינות השכבה הראשונה.





 

UPmini2 / פתרון תקלות

התוכנה איננה מצליחה לסיים את תהליך ההתקנה





הפריט מתרומם מן המגש במהלך ההדפסה


ABS נוטה להתכווץ מעט בעת התקררותו ועל כן יתכן מצב בו פריטים מתרוממים בקצוות. במידה וההדפס מתרומם מן המגש במהלך ההדפסה יש לוודא את הדברים הבאים: 1. הגדרות חומר הגלם בתוכנה מוגדרות כראוי ואין טעות בין ABS / PLA 2. דלתית האקסטרודר מכוונת כראוי בהתאם לסוג החומר כפי המופיע במדריך למשתמש 3. מגש ההדפסה מוגדר לגובה הנכון על פי הוראות לכיול גובה המגש על מנת לשפר את ההצמדה למגש ניתן לבצע מספר דברים נוספים: 1. להשתמש במגש ההדפסה המחורר ולהדפיס עם רפסודה 2. להשאיר את המכסה העליון סגור בכל משך ההדפסה 3. להפעיל את פונקציית "Preheat" למשך רבע שעה לפני ההדפסה 4. להעלות מעט את גובה המגש (תוך זהירות שלא ליצור מצב בו השכבה הראשונה איננה מודפסת כראוי)




השכבה הראשונה נראית דרוסה מדי


סטייה כלפי מעלה בגובה המגש תגרום למגש ההדפסה לעלות מדי גבוה והשכבה הראשונה תצא "דרוסה" (במגש המחורר התקלה תהיה קלה לזיהוי שכן בחורים יוזן חומר אך בין החורים לא יהיה קו רציף של חומר גלם), במקרה כזה חובה לתקן את הגובה, אחרת ראש ההדפסה יתקשה להזרים חומר ותיווצר בו סתימה. יש לבצע את ההוראות הבאות: 1. במקרה של סטיה קטנה בגובה המגש יש להיכנס לתפריט "Calibrate" ולהוריד את גובה המגש 0.2 מ''מ לאחר מכן יש לאשר את הפעולה ולהפעיל הדפסה חדשה. במקרה הצורך יש לחזור על הפעולה בדילוג דומה. 2. במקרה של סטייה גדולה בגובה המגש יש לנקות את קצה הדיזה משאריות חומר ולאחר מכן יש להיכנס לתפריט "Calibrate" ולהפעיל בדיקה אוטומטית "Nozzle Detect".




השכבה הראשונה נראית עבה מדי


סטייה כלפי מטה בגובה המגש תגרום למגש ההדפסה שלא לעלות מספיק והשכבה הראשונה תצא עבה במראה "צינור" , במקרה כזה כדאי לתקן את הגובה, אחרת הפריטים לא ייתפסו כראוי למגש. יש לבצע את ההוראות הבאות: 1. במקרה של סטיה קטנה בגובה המגש יש להיכנס לתפריט "Calibrate" ולהעלות את גובה המגש 0.2 מ''מ לאחר מכן יש לאשר את הפעולה ולהפעיל הדפסה חדשה. במקרה הצורך יש לחזור על הפעולה בדילוג דומה. 2. במקרה של סטייה גדולה בגובה המגש יש לנקות את קצה הדיזה משאריות חומר ולאחר מכן יש להיכנס לתפריט "Calibrate" ולהפעיל בדיקה אוטומטית "Nozzle Detect". חשוב לדעת: מגש גבוה מדי גורם לנזק גדול יותר ממגש נמוך מדי ועל כן יש להיזהר שלא להעלות את המגש יתר על המידה.




השכבה הראשונה נראית דרוסה באזור אחד ועבה באזור אחר


במהלך הטיפול במגש ההדפסה ובעת הוצאת פריט מודפס מן המדפסת יש להימנע מהפעלת לחץ על המגש על מנת שלא לעוות אותו. במקרה בו השכבה הראשונה נראית בצד אחד דרוסה ובצד אחד עבה, הדבר מצביע על כך שמגש ההדפסה התעוות ויש לאזן אותו. בתפריט "Calibrate" יש להפעיל את הפקודה "Manual" על מנת שנוכל לבצע ביחד עם המדפסת מדידה והמדפסת תלמד לתקן את עיוות המגש. בדיקה זו מבוצעת בעזרת כרטיס נייר המצורף לערכה, יש להעביר את הכרטיס בין הדיזה לבין המגש בתשעה נקודות על פי המצוין על המסך ולוודא כי הכרטיס עובר בחיכוך קל, אם הכרטיס עובר בחופשיות יש להגביה את המגש ואם הכרטיס עובר בהתנגדות גדולה יש להנמיך את המגש. בסיום המדידה מומלץ לוודא כי הערכים בתשע השדות אינם גבוהים מ1.5 מ''מ אחרת ייתכן כי המגש דורש יישור פיזי על ידי כיול מקצועי.




הופיעה הודעת שגיאה


במידה והופיעה הודעת שגיאה בצג המגע בחזית המדפסת או במסך התוכנה שבמחשב יש לעקוב אחר ההוראות באתר היצרן. ניתן לאתחל את המדפסת על מנת לכבות את הודעת השגיאה אך מומלץ לבצע רישום מדויק של סוג התקלה וכן של מועד התקלה על מנת לאבחן בצורה מדוייקת את התקלה. (לדוגמא הודעה מסויימת שתופיע אך ורק בהדפסות מסויימות תצביע על תקלה שונה מאותה הודעה שתופיע ברציפות)




המדפסת הדפיסה סבך תלתלים במקום הדגם


במידה ומגש ההדפסה נמוך מדי ופריטים אינם נדבקים כראוי ייתכן ואחד מן הפריטים ייפול במהלך ההדפסה אך המדפסת תמשיך להדפיס מעליו שכבות נוספות תלויות באוויר ועל כן יווצר סבך תלתלים בחלל המדפסת. מומלץ לבדוק כי "Nozzle hieght" מכוון כראוי ואיננו נמוך מדי וכן לנסות להדפיס פריט בודד אחד יציב ורחב במרכז המגש




גוש חומר גלם נדבק לראש ההדפסה


במקרה בו מגש ההדפסה נמוך בצורה קיצונית ייתכן מצב בו ההדפס ינתק לחלוטין מן המגש וייתפס לאקסטרודר הלוהט ויימס עליו כך שיווצר גוש פלסטיק נמס. במקרה כזה יש לחמם את האקסטרודר בעזרת פקודת "Withdraw" ולאחר מכן להסיר בזהירות ובעדינות את גוש הפלסטיק. כמובן בסיום הפעולה יש לכוון את המגש כראוי




המחשב איננו מזהה את המדפסת


במידה והמחשב איננו מזהה את המדפסת דרך USB יש להסיר לחלוטין את התוכנה ולהתקין מחדש את התוכנה בגירסא העדכנית המופיעה באתר היצרן בכתובת: https://www.tiertime.com/downloads/ כמו כן כדאי לנסות להשבית את חומת האש של המחשב או להחליף לכבל USB חדש. (וכמובן במחשב אחר או יציאת USB מכיוון שונה) מומלץ להשתמש בכבל מקורי וללא כבל מאריך USB.




חומר הגלם נשבר לאורך הסליל


PLA נוטה להישבר כאשר איננו מאוכסן כראוי, ככלל לא מומלץ להשאיר סלילים פתוחים לאורך זמן אך במידה ואין שימוש בחומר במשך זמן מומלץ להסיר את החומר מן המדפסת ולאכסן אותו בשקית אטומה עם שקיק ג'ל סופח לחות המצורף לחומרי הגלם המסופקים מן היצרן.




הפריט איננו נתלש ממגש ההדפסה


מומלץ להסיר את הפריטים המודפסים אך ורק בעזרת סכין הגירוד דמוי השפכטל המצורף לדפסת. במידה ופריט איננו נתלש ממגש ההדפסה יש להציב את המגש מאונך לרצפה או שוכב על קצה השולחן ליד הקיר (כך הקיר או הרצפה ימנעו את תזוזת המגש בעת ההסרה) ולהחדיר את סכין הגירוד בפינת הפריט המודפס.




הרפסודה איננה נפרדת מן הפריט המודפס


במידה והרפסודה איננה ניתנת לניתוק מן הפריט המודפס ניתן לבצע את התיקונים הבאים. 1: להפעיל את פונקציית "Easty to peel" בתפריט ההדפסה. 2: להנמיך את גובה המגש מעט 3: לפתוח מעט את דלתית הקירור שבאקסטרודר




האקסטרודר איננו מזרים חומר


במידה וראש ההדפסה איננו מזרים חומר במהלך ההדפסה והמדפסת ממשיכה להדפיס "על ריק" יש לבדוק מספר דברים: 1. יש לוודא כי חומר הגלם לא נשבר בתוך הצינור. 2. יש לוודא כי חומר הגלם נוסע כראוי בתוך מחזיק הסלילים ובתוך הצינור וכי אין קשרים בסליל המונעים את הזרימה שלו. 3. יש לוודא כי אין סתימה בראש ההדפסה, פעולה זו מבוצעת על פי הוראות הסרטון