נשמח להציע לכם שירותי הדרכה בתשלום וכן יעוץ להטמעת מערכות הדפסת תלת ממד בעסק.

אבל יותר מכך נשמח לשתף אתכם בידע ובמומחיות שלנו כאן, במהירות בקלות וללא תשלום.

 

שאלות נפוצות

מהי טכנולוגיית הדפסת תלת מימד?


טכנולוגיית הדפסת תלת מימד היא שיטת ייצור חדשנית לייצור פריטים בכמויות קטנות ובהתאמה אישית. בשיטת ייצור זו אין שימוש בתבניות מוכנות מראש או בעיבוד וכרסום אלא בבניה של פריט על ידי הוספת שכבות זו על גב זו עד ליצירת הפריט המושלם שיטה זו מביאה לשחרור חסמים טכניים פשוטים ומסייעת לכל אחד ליצור את הפריט עליו הוא חולם.
מהם השלבים בתהליך ההדפסת תלת מימד?


ראשית יש ליצור מודל ממוחשב של הפריט אותו הנכם מעוניינים לבצע, לאחר מכן יש ליצור ממנו קובץ STL - stereolithography File את הקובץ המוכן יש להעביר להדפסה. שווה להשקיע בקובץ תקין וממודל נכון, שכן גם כשנגיע לייצור בכמות מסחרית בטכניקות ייצור מסורתיות נוכל להיעזר רבות במודל שהכנו לצורך ההדפסה.
כמה עולה הדפסת תלת מימד?


מחיר ההדפסה משתנה על פי כמה פרמטרים, ביניהם: משקל הפריט המוגמר, משך ההדפסה הנדרש, כמות התמיכות שתיצור המדפסת ועוד. ברוב המקרים לא ניתן לבצע הערכה ללא קובץ של מודל. עם זאת כאן תוכלו לראות מחירים לדוגמא של מספר פריטים.
באילו חומרים מדפיסים בתלת מימד?


בדרך כלל מדפסות FDM סטנדרטיות משתמשות בשני סוגי טרמופלסטיים. הראשון הוא ABS והוא עמיד יותר לטמפרטורה ונוח יותר לעיבוד ולגימור. השני הוא PLA והוא ידידותי יותר לסביבה ולעיתים מדויק יותר בזוויות. ישנם הבדלים רבים בין חומרי ההדפסה ו כאן תוכלו ללמוד עליהם.
באיזו תוכנה כדאי למדל?


ישנן תוכנות רבות למידול קבצי תלת מימד, חלקן שייכות לתחום התיב''ם (תכנון באמצעות מחשב) וחלקן שייכות לתחום ההדמייה (אנימציה) ישנן גם תוכנות ייעודיות למידול לצורך הדפסה והן בדרך כלל מסייעות להימנע ממרבית השגיאות הנפוצות ביצירת מודל להדפסה. כאן ניתן לפגוש חלק מן התוכנות וכן תיאור תמציתי אודותן.
מה חשוב לדעת במידול להדפסה?


חשוב לדעת כי לא כל מודל שנראה היטיב על המסך, בהכרח יודפס כראוי. מודל המיועד להדפסה חייב להיות בנוי בחוקיות מסויימת ועליו להיות כפוף למגבלות הפיזיות של טכניקת ההדפסה, כדאי ללמוד על הנושא לפני שניגשים למדל את הקובץ. מדריך בנושא ניתן למצוא כאן.
אינני יודע להכין מודל, מהיכן ניתן להשיג מודל להדפסה?


ראשית נשמח להציע לכם מודלים קיימים מהחנות שלנו. כמו כן, במידה ותחפשו מודל פופולרי, יתכן שאפשר למצוא אותו ברשת, באתר Thingverse קיימים אלפי קבצים בתחומים שונים וכדאי לנסות למצוא את המודל שאתם זקוקים לו. במידה ותהיו מעוניינים ליצור דגם כלשהוא אך חסר לכם הידע הדרוש בהכנת מודל להדפסה, ניתן לקבל שירותי מידול מבעלי מקצוע מומחים בתחום, נשמח להציע לכם כאלה כאן.
מה אפשר להדפיס בתלת מימד?


במדפסות תלת מימד ניתן להדפיס כמעט הכל, המדפסות הפופלריות ביותר הן המדפסות המשתמשות בחומרים טרמופלסטים ומכיוון שכך מרבית ההדפסות הן של דגמים לצורך תצוגה והמחשה. כאשר ממדלים קובץ במיוחד עבור המדפסת כדאי לחשוב על דגם יחודי שלא ניתן ליצור בשיטות היצור המסורתיות אלא רק בהדפסה, בצורה זו תפיקו את המיטב מן הטכניקה החדשנית.
איזה גימור יש לפריט המודפס ?


בשל שיטת העבודה של מדפסות תלת מימד היוצרות שכבה אחר שכבה, הפריט המוגמר יראה עשוי שכבות. ניתן לשלוט בעובי השכבות על מנת להפיק תוצאה ברוזולציה גבוהה יותר. בהדפסה בחומר ABS ניתן גם ללטש ולשייף את הפריט המודפס וכן ליצור לו גימור מבריק וחלק על ידי אדי אצטון מדריך בנושא ניתן למצוא כאן
מה ההבדל בין תוכנת מידול לתוכנת חיתוך?


בעולם ההדפסה בתלת מימד קיימות שתי משפחות של תוכנות: תוכנות מידול- אלו תוכנות שבהן ניתן לתכנן מודל להדפסה פירוט אודות תוכנות נפוצות ניתן למצוא כאן בשונה מכך תוכנות החיתוך (slice) הן היודעות "לדבר" עם המדפסת ולתרגם את המודל לפקודות הדפסה ולשכבות והן נקבעות על פי דגם המדפסת פירוט אודות תוכנות נפוצות ניתן למצוא כאן